PAP/Leszek Szymański

Prezydent A. Duda: Mieszkańcy obszarów wiejskich potrzebują warunków, aby konkurować z mieszkańcami miast

Mieszkańcy obszarów wiejskich potrzebują stworzenia takich warunków, aby móc konkurować pod względem jakości życia z mieszkańcami dużych miast – mówił prezydent RP. Andrzej Duda w trakcie konferencji w Belwederze podsumował cykl konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”. 

W swoim wystąpieniu prezydent Andrzej Duda podkreślił, że podsumowanie nie kończy spotkań. Wskazał, że stanowią one dobry sposób do komunikowania się z przedstawicielami samorządów. Prezydent zwrócił także uwagę na potrzeby polskiej wsi.

– Polska wieś, a przede wszystkim jej mieszkańcy, potrzebują dostępu do dobrej infrastruktury, edukacji, szerokopasmowego internetu. Potrzebują zrealizowania dla nich maksymalnie takich warunków, aby móc konkurować pod względem jakości życia z wielkimi miastami. Oczywiście, nigdy na wsi nie będzie tak, jak w wielkim mieście. Po prostu konkurowanie polega na tym, że obszar wiejski jest w stanie zaoferować takie pozytywne elementy, jakich nie może dać miasto – mówił Andrzej Duda.

Wśród tych elementów prezydent wskazał na więcej spokoju, ciszy, czystego powietrza czy większy dostęp do rekreacji.

Cykl siedmiu konferencji skierowanych do mieszkańców wsi został zorganizowany w ostatnich miesiącach w pięciu województwach: wielkopolskim, warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i lubuskim. Inicjatorem wydarzeń był prezydent Andrzej Duda.

RIRM

drukuj