fot. @PolishEmbassyUS

Prezydent A. Duda weźmie udział w Paradzie Pułaskiego

Po raz pierwszy w historii w Paradzie Pułaskiego weźmie udział urzędujący Prezydent Rzeczpospolitej. W najbliższą niedzielę Andrzej Duda będzie uczestniczył w święcie Polonii w Nowym Jorku.  

Po raz 86. w Nowym Jorku przejdzie Parada Pułaskiego. To święto Polonii z metropolii nowojorskiej. W niedzielę, 1 października, centrum Manhattanu – Piąta Aleja – będzie należała do Polaków.

O 10.15 sprawowana będzie Msza święta w katedrze św. Patryka pod przewodnictwem księdza biskupa Edmunda Whalena z archidiecezji nowojorskiej i księdza biskupa Janusza Stepnowskiego z Łomży. Parada ruszy o godzinie 12.00. Po raz pierwszy będzie w niej uczestniczył urzędujący prezydent Polski. Andrzej Duda chce w ten sposób docenić amerykańską Polonię. Hasłem tegorocznej parady jest: „Polska i Ameryka w Obronie Wolności”.

Kazimierz Pułaski jest bohaterem narodowym Polski i USA. Był marszałkiem konfederacji barskiej i uczestnikiem wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl