fot. facebook.com

Prezydent Andrzej Duda z wielkanocną wizytą u żołnierzy

Prezydent Polski Andrzej Duda uczestniczył w świątecznym spotkaniu z żołnierzami. Ze względu na wydarzenia w Brukseli, przybrało ono charakter poświęcony sprawom bezpieczeństwa.

Prezydent, zwracając się do żołnierzy, powiedział, że „bezpieczeństwo to państwo”. Jak podkreślił, Rzeczpospolita będzie wydawała na kwestie związane z funkcjonowaniem wojska kwoty co najmniej zgodne z ustaleniami krajowymi i sojuszniczymi – czyli minimum 2 proc. PKB.

­ ­– Będziemy dokonywali zakupów uzbrojenia, będziemy także w spokojny i rozsądny sposób dokonywali zmian i reform tam, gdzie są one potrzebne – tam, gdzie różne elementy funkcjonowania polskiego wojska, systemu dowodzenia, nie są doskonałe, czy też wręcz nie funkcjonują dobrze. Będziemy dokonywali tam spokojnej i rzeczowej naprawy tego stanu. Chciałbym też, żeby udało się doprowadzić do sytuacji, w której będziecie państwo mieli pełny komfort: z jednej strony materialny, jeżeli chodzi o życie waszych rodzin, a z drugiej strony także, jeżeli chodzi o komfort waszej służby – mówił Andrzej Duda.

Prezydent złożył także żołnierzom i ich rodzinom wielkanocne życzenia.

RIRM

drukuj