fot. Marek Borawski/KPRP

A. Duda spotkał się w Pałacu Prezydenckim z rolnikami. Prezydent RP zdecydował, że przedstawiciel protestujących rolników wejdzie w skład Rady ds. rolnictwa

Prezydencki minister, Wojciech Kolarski, poinformował o decyzji prezydenta Andrzeja Dudy, by przedstawiciel protestujących rolników wszedł w skład Rady ds. rolnictwa działającej w ramach Narodowej Rady Rozwoju. Zapowiedział, że szersza reprezentacja protestujących rolników spotka się z członkami tej Rady.

Prezydent spotkał się w poniedziałek koło godz. 11.00 w Pałacu Prezydenckim z rolnikami ze Związku Rolniczego „Orka”, którzy protestowali w Sejmie od 9 maja. W ubiegłą środę zakończyli protest.

Po spotkaniu min. Wojciech Kolarski podkreślił, że spotkanie było rezultatem rozmowy prezydenta z protestującymi, do której doszło w ubiegłą środę w Sejmie.

„Tamta rozmowa miała jeden ważny skutek. Ten protest się skończył” – stwierdził prezydencki minister.

Dodał, że poniedziałkowe spotkanie rozpoczęło się od podziękowań dla prezydenta Andrzeja Dudy za to, że okazał rolnikom szacunek i że „de facto doprowadził do tego, że po dwóch tygodniach ten dramatyczny protest się zakończył”.

Wojciech Kolarski dodał, że rolnicy byli rozgoryczeni, że nie spotkał się z nimi premier Donald Tusk.

Poinformował też, że prezydent Andrzej Duda – na prośbę rolników – podjął decyzję, by przedstawiciel protestujących wszedł w skład działającej przy prezydencie Rady ds. rolnictwa.

Zapowiedział, że dojdzie do spotkania szerszej reprezentacji protestujących rolników z członkami Rady ds. rolnictwa.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl