fot. pixabay.com

Mazowieckie: zatrzymano dwóch podejrzanych o obrót fentanylem

Policjanci z Radomia i Żuromina zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 35 lat, podejrzanych o udział w obrocie fentanylem. Obaj zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat więzienia poinformowała podinsp. Katarzyna Kucharska, rzecznik mazowieckiej policji.

Do zatrzymania, a następnie aresztowania dwóch mężczyzn w wieku 34 i 35 lat, podejrzanych o udział w obrocie fentanylem, który jest syntetycznym opioidem, doszło pod koniec minionego tygodnia w wyniku współpracy funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu i Komendy Powiatowej Policji w Żurominie – przekazała podinsp. Katarzyna Kucharska, rzecznik mazowieckiej policji.

Jak dodała, obu mężczyzn, mieszkańców Żuromina, ujęto w centrum tego miasta, gdy jechali samochodem.

„Policjanci zabezpieczyli przy zatrzymanych kilkadziesiąt plastrów przeciwbólowych, z których można pozyskać fentanyl” – podkreśliła podinsp. Katarzyna Kucharska, rzecznik mazowieckiej policji.

Według rzeczniczki mazowieckiej policji, 34- i 35-latek zostali tymczasowo aresztowani przez Sąd Rejonowy w Mławie, przy czym grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

„Sprawa jest rozwojowa” – zaznaczyła podinsp. Katarzyna Kucharska.

Jak podała, dalsze czynności w ramach postępowania prowadzi wydział dochodzeniowo-śledczy Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mławie.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl