fot. twitter.com/spychalski_b

B. Spychalski: Prezydent A. Duda podjął decyzję, że rekonstrukcja rządu nastąpi w przyszłym tygodniu

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że rekonstrukcja rządu nastąpi w przyszłym tygodniu – poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski po środowym spotkaniu Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie zmian w składzie Rady Ministrów.

„Zakończyło się spotkanie Prezydenta RP @AndrzejDuda z Premierem RP @MorawieckiM ws rekonstrukcji Rządu. Omówiono szczegółowo propozycje zmian w składzie Rady Ministrów. Prezydent podjął decyzję że rekonstrukcja nastąpi w przyszłym tygodniu” – napisał Błażej Spychalski na Twitterze.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że w środę o godz. 15.00 premier Mateusz Morawiecki przedstawi w KPRM informację na temat planowanych zmian w składzie Rady Ministrów.

W sobotę liderzy Zjednoczonej Prawicy – prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef Porozumienia Jarosław Gowin oraz szef Solidarnej Polski – podpisali nową umowę koalicyjną. Według nieoficjalnych informacji w toku negocjacji wewnątrz Zjednoczonej Prawicy uzgodniono, że liczba ministerstw ma zostać zmniejszona z obecnych 20 do 14, a część resortów ma być połączona. Przedstawiciele Porozumienia i Solidarnej Polski mają dostać po jednej tece ministerialnej. Obecnie każda z tych partii kieruje dwoma resortami.

PAP

drukuj