fot. PAP/Rafał Guz

Inauguracja akcji „Paczka dla Powstańca Warszawskiego”

„Paczka dla powstańca” to najnowsza odsłona promocji polskiej żywności organizowana przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.  Paczki wypełnione polskimi produktami trafią do bohaterów, którzy 76 lat temu podjęli walkę o wyzwolenie Warszawy.

„Kupuj świadomie – Polski produkt” to inicjatywa promująca polską, zdrową, naturalną żywność. To także specjalny system oznakowania, który pozwala odnaleźć na sklepowych półkach produkty wyprodukowane w Polsce.

Teraz paczki pełne polskiej żywności trafią do ponad tysiąca powstańców warszawskich – wszystkich, którzy mieszkają w Polsce.

Wszystko po to, aby pokazać, że patriotyzm ma różne wymiary: to walka o niepodległość, ale także świadomość konsumencka – mówił szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, minister Jan Józef Kasprzyk.

– W 76. rocznicę zakończenia walk powstańczych w Warszawie, wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Wojskami Obrony Terytorialnej przygotowujemy akcję symbolicznego podziękowania powstańcom warszawskim. Symbolicznego, ponieważ są to paczki z produktami polskimi m.in. sokami, przetworami, które powstają w Polsce i są najsmaczniejsze, bo polskie produkty są najsmaczniejsze. To wyraz wdzięczności w wymiarze symbolu dla powstańców, których trud, wysiłek i determinację staramy się podkreślać każdego dnia zarówno w wymiarze wsparcia finansowego, jak i podarunkowego, i symbolicznego jak ten  – powiedział Jan Józef Kasprzyk.

https://twitter.com/Kombatanci/status/1311232934037401601

W paczkach znajdą się produkty długoterminowe – dżemy, kasze, cukier itp.

Paczki pomogą dostarczyć żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy czerpią z dorobku i nawiązują do spuścizny Polskiego Państwa Podziemnego.

RIRM/Zuzanna Dąbrowska

drukuj