fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent A. Duda rozmawiał z prezydentami Litwy i Słowacji

W ramach trwającej ofensywny dyplomatycznej prezydent Andrzej Duda rozmawiał w środę z gospodarzem lipcowego szczytu NATO prezydentem Litwy, Gitanasem Nausedą oraz prezydent Słowacji, Zuzaną Czaputovą –  podała kancelaria polskiego prezydenta.

KPRP zwróciła uwagę, że Słowacja sprawuje obecnie prezydencję w Bukaresztańskiej Dziewiątce, państwach wschodniej flanki Sojuszu. Rozmowa odbyła się w formule wideokonferencji.

Prezydent Andrzej Duda w ramach ofensywy dyplomatycznej w środę odwiedził Brukselę, gdzie spotkał się z sekretarzem generalnym NATO, Jensem Stoltenbergiem.

W czwartek odwiedzi z kolei Londyn, gdzie spotka się m.in. z premierem Rishim Sunakiem.

Natomiast w piątek uda się do Monachium, gdzie weźmie udział w 59. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa; ma spotkać się tam m.in. kanclerzem Niemiec, Olafem Scholzem, prezydentem Francji, Emmanuelem Macronem, prezydentem elektem Republiki Czeskiej, Petrem Pavlem.

W przyszłym tygodniu Polskę ma odwiedzić prezydent USA, Joe Biden, który weźmie udział w szczycie Bukaresztańskiej Dziewiątki, który odbędzie się w Warszawie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl