fot. prezydent.pl

Prezydent zaprosi przedstawicieli klubów parlamentarnych na spotkanie ws. ustaw o SN i KRS

W przyszłym tygodniu prezydent Polski Andrzej Duda zaprosi na spotkanie przedstawicieli klubów parlamentarnych w sprawie reformy sądownictwa. Do rozmów dojdzie przed zakończeniem prac nad prezydenckimi projektami  ustawami o SN i KRS. Poinformowała, o tym Kancelaria Prezydenta.

W piątek prezydent spotkał się z prezesem PiS-u Jarosławem Kaczyńskim. Wcześniej w siedzibie PiS-u przy ul. Nowogrodzkiej doszło do rozmowy kierownictwa partii.

Najwyższy przedstawiciel państwa polskiego zawetował w lipcu ustawy o SN i KRS. Zapowiedział przygotowanie swoich przepisów w ciągu dwóch miesięcy.

To bardzo dobrze, że prezydent stawia na dialog – podkreślił Jan Strzeżek, przewodniczący Stowarzyszenia Młoda Prawica.

To bardzo pozytywne, że w czasie tak gorącej walki politycznej jest osoba, co więcej jest to najważniejsza osobą w państwie, która stawia na to żeby wszystkie strony mogły zapoznać się z projektem i wypowiedzieć się. To cieszy – zaznaczył  Jan Strzeżek.

Także w przyszłym tygodniu ma się odbyć spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim. Tematami rozmów będzie m.in. referendum w sprawie zmian w konstytucji oraz projekty ustaw dotyczące sądownictwa.

RIRM

drukuj