Prezydent A. Duda: Nigdy nie zgodzę się na to, by eutanazja w Polsce była wprowadzona

Nigdy nie zgodzę się na to, by eutanazja w Polsce była wprowadzona – zapewnił podczas debaty w Końskich prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że wywieranie presji, by osoba wcześniej zakończyła swoje życie jest czymś absolutnie nagannym i niedopuszczalnym.

Podczas debaty TVP w Końskich prezydent został zapytany o możliwe wprowadzenie w Polsce eutanazji.

„Dopóki ja jestem prezydentem RP – a prowadzę kampanię wyborczą w tej chwili po to, żeby zostać prezydentem na kolejne pięć lat – możecie państwo być pewni, że nigdy nie zgodzę się na to, aby w Polsce została w jakimkolwiek stopniu dopuszczona eutanazja, czyli przerwanie życia człowieka przed jego naturalną śmiercią” – wskazał prezydent Andrzej Duda.

Podkreślił, że w jego przekonaniu eutanazja od strony moralnej jest „absolutnie niedozwolona”.

„Ja nigdy nie zgodzę się – póki ta decyzja leży w moich rękach – na to, by eutanazja w Polsce była wprowadzona” – zapewnił szef państwa polskiego.

„Dla mnie to jest bardzo ważne, bo życie ludzkie jest kwestią fundamentalną. Wywieranie jakiejkolwiek presji, aby osoba wcześniej zakończyła swoje życie jest czymś absolutnie nagannym, absolutnie niedopuszczalnym. A wszyscy wiedzą, że życie jest bogate w różne sytuacje” – mówił prezydent.

„W Polsce nakłanianie kogokolwiek do tego, aby dokonał zamachu na własne życie jest karalne” – dodał Andrzej Duda.

Podkreślił, że w Polsce jest wielki szacunek do osób starszych, dziadkowie są skarbem każdej rodziny, a seniorzy są skarbem naszego społeczeństwa.

„Trzeba o nich dbać i trzeba czynić wszystko, aby mogli żyć jak najdłużej. I taką politykę chcę w dalszym ciągu prowadzić” – akcentował prezydent Polski.

PAP

drukuj