fot. PAP/Darek Delmanowicz

ARiMR: rusza cykl szkoleń on-line dla rolników

Dziś rusza cykl szkoleń on-line dla rolników. Ich tematyka będzie dotyczyła przede wszystkim oferowanych środków pomocowych.

Szkolenia będą prowadzić eksperci Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Będzie można w nich wziąć udział za pośrednictwem aplikacji ZOOM. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań.

Szkolenia potrwają 4 dni. Dzisiejsze skierowane jest dla osób z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego i śląskiego.

Rzecznik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Paweł Mucha zaznaczył, że w trakcie szkoleń gospodarze będą mogli dowiedzieć się, jak skutecznie sięgać po środki pomocowe m.in. na nawadnianie gospodarstw.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że szereg kwestii, które są wymagane przy złożeniu wniosków, mogą budzić wątpliwości bądź być do końca niedookreślone ze strony wnioskodawców, beneficjentów, rolników, więc mogą pojawiać się jakieś pytania. Dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebie i razem z parlamentarnym zespołem do spraw przedsiębiorczości organizujemy spotkania, które będą się odbywały w centrali agencji od wtorku do piątku włącznie. Będą tam poruszane tematy dotyczące nie tylko modernizacji gospodarstw polnych w obszarze D, czyli nawadniania, ale także restrukturyzacji małych gospodarstw czy premii dla rolników, a także premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej oraz wniosków na wsparcie w zakresie inwestycji odtwarzającej potencjał produkcji rolnej – oznajmił Paweł Mucha.

W środę ze szkolenia będą mogli skorzystać rolnicy z województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i wielkopolskiego.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że o dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa można ubiegać się do 20 lipca.

 

RIRM

drukuj