fot. PAP/Mateusz Marek

Prezydent A. Duda gościem szczytu Planet Budapest 2021

Prezydent Andrzej Duda zabrał głos podczas szczytu na temat zrównoważonego rozwoju Planet Budapest 2021. Andrzej Duda mówił w Budapeszcie m.in. o innowacjach i wdrażaniu nowych technologii w gospodarkach, które przyspieszyła pandemia koronawirusa. Widoczne jest to w takich obszarach jak medycyna, handel internetowy, praca zdalna, administracja czy logistyka.

Prezydent Polski powiedział, że w naszym kraju wzrosła liczba firm prowadzących badania i rozwój. Andrzej Duda zachęcił do współpracy z tymi podmiotami.

Szczyt jest poświęcony działalności firm na obszarze Grupy Wyszehradzkiej.

– Z kilkoma z nich oferującymi inteligentne rozwiązania w zakresie zrównoważonej konsumpcji, magazynowania i dystrybucji energii, ochrony przeciwpożarowej, elektromobilności czy poprawy jakości wody i powietrza będzie można zapoznać się podczas towarzyszącej szczytowi wystawy. Serdecznie zachęcam wszystkich Państwa, uczestników do tego oraz do kontaktu z przedstawicielami Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, którzy udzielają informacji na temat otoczenia gospodarczo-prawnego projektów biznesowych w Polsce – mówił Andrzej Duda.

Podczas szczytu omówione mają być tematy związane z odbudową gospodarki po pandemii, zmian klimatu, efektywności energetycznej i gospodarki w obiegu zamkniętym.

Wydarzenie objął patronatem prezydent Węgier.

RIRM

drukuj