fot. https://twitter.com/LukaszRzepecki2

Zakończył się pierwszy etap konsultacji w ramach projektu prezydenckiego „Młodzi w Pałacu”

Spotkaniem z przedstawicielami partyjnych młodzieżówek zakończył się pierwszy etap konsultacji w ramach inicjatywy prezydenckiej „Młodzi w Pałacu”. Teraz powstanie raport obrazujący najważniejsze potrzeby i wyzwania, na jakie wskazuje polska młodzież.

„Młodzi w Pałacu” to inicjatywa kooordynowana przez Łukasza Rzepeckiego, doradcę prezydenta Andrzeja Dudy. W jej ramach doszło do spotkań z blisko 150 organizacjami młodzieżowymi wchodzącymi w skład m.in. Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem, Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych oraz Młodzieżowymi Radami przy resortach. Do Pałacu zapraszani byli młodzi aktywiści działający zarówno w ramach organizacji liberalnych i lewicowych, jak i konserwatywno-patriotycznych. Teraz na biurko prezydenta trafi raport, w którym podsumowane zostaną wnioski z tych spotkań.

Niewykluczone, że na podstawie wniosków powstaną projekty ustaw. O najważniejszych wyzwniach i problemach, na które wskazali młodzi, mówił doradca prezydenta Łukasz Rzepecki.

– Rozmawialiśmy na temat edukacji, klimatu i zrównoważonego rozwoju. Pojawiały się tematy dot. wchodzenia młodych na rynek pracy, praw z tym związanych. To także tematy mieszkalnictwa, kolejowe, transportowe. Rozmawialiśmy o planach i pomysłach, które zostały zapisane w Nowym Ładzie oraz o planach prezydenta Andrzeja Dudy i jego pomysłach – powiedział Łukasz Rzepecki.

Kolejny cykl akcji „Młodzi w Pałacu” ma ruszyć jesienią.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl