fot. PAP/Darek Delmanowicz

Prezydent Andrzej Duda dla „Do Rzeczy”: Jeśli wygram, moja druga kadencja będzie inna od pierwszej

Jeśli wygram, moja druga kadencja będzie inna od pierwszej – zadeklarował prezydent Andrzej Duda w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy”, który ukazał się w poniedziałek.

„Jeśli wygram, to oczywiście moja druga kadencja będzie inna od pierwszej, bo wyzwania, które stoją przed Polską, są dziś inne niż te z 2015 r.” – powiedział prezydent Andrzej Duda. Wyjaśnił, że „kryzys spowodowany koronawirusem będzie wymagał szybkich, śmiałych i nieszablonowych decyzji”.

„Musimy dopilnować, żeby bezrobocie nie poszybowało w górę, ale taż tak odnaleźć się w tej rzeczywistości, żeby stworzyć i wykorzystać nowe szanse dla Polski” – wskazał.

Prezydent pytany, czy po ewentualnych wygranych wyborach „pokaże swoje prawdziwe oblicze” i uzyska „większą niż do tej pory niezależność od Nowogrodzkiej”, odpowiedział: „Nie mam innej twarzy niż ta, którą znają Polacy z tysięcy spotkań ze mną”.

„Jeżeli ktoś potrzebuje drugiej kadencji, żeby zacząć działać w zgodzie z sobą, to znaczy, że nie dorósł do pierwszej” – ocenił prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że nie żałuje żadnej decyzji, którą podjął, choć – jak zaznaczył nie wszystkie były łatwe.

„Nie wszystkie też podobały się moim kolegom ze Zjednoczonej Prawicy” – przyznał.

„Ale dalej będę dział w zgodzie ze sobą i z tym, na co umawiam się z Polakami. Tutaj nic się nie zmieni” – zapowiedział.

W ocenie prezydenta „w polityce podmiotowość oznacza budowanie pozycji, która pozwala zmieniać kraj na lepsze”.

„I gdy patrzę na to, co udało się osiągnąć przez ostatnie pięć lat, czuję ogromną satysfakcję. Według opozycji podmiotowość manifestuje się wyłącznie przez sprzeciw. A to prowadzi wyłącznie do konfliktu i destrukcji” – powiedział.

Prezydent odnosząc się do zapowiedzi polityków opozycji o postawieniu go przed Trybunałem Stanu oznajmił: „Gdy słyszę o Trybunale Stanu, od razu przychodzą mi na myśl lata przepłacania za rosyjski gaz. Dziś udało się odzyskać jakieś 6 mld zł. To trzy razy tyle, ile wynosi koszt przekopu Mierzei Wiślanej, na którym tak bardzo (kandydat KO) Rafał Trzaskowski chciałby zaoszczędzić”.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl