PAP/Jakub Kaczmarczyk

Prezydent A. Duda: Czynimy wszystko, aby poziom życia Polaków podniósł się

„Czynimy wszystko, aby poziom życia Polaków podniósł się” – mówił podczas spotkania z mieszkańcami Piły prezydent Andrzej Duda.

Zapowiadane przez Prawo i Sprawiedliwość podwyższenie płacy minimalnej to jeden z elementów, na który zwrócił uwagę.

Prezydent zapewnił też o dalszym wsparciu dla rodzin, które wychowują dzieci. Ponadto zadeklarował pracę na rzecz ograniczenia emigracji młodych ludzi za granice.

Andrzej Duda wskazał, że realizacja rządowych programów jest możliwa, m.in. dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego. Od 2015 roku 50 mld zł z podatków było kradzione – powiedział w Pile prezydent.

– Tacy, którzy mówią: „zadłużają państwo, to wszystko na kredyt” nie mają racji. 50 mld zł z podatków do 2015 roku było kradzione. Dzisiaj, dzięki kilku działaniom legislacyjnym, dzięki stworzeniu Krajowej Administracji Skarbowej, dzięki uproszczeniu, ale zarazem uszczelnieniu systemu, ogromna część tych pieniędzy, które dawniej były rozkradane, dzisiaj trafia do budżetu i potem jest redystrybuowana, czyli zwracana w formie tych programów. To nie są żadne pożyczone pieniądze. To są pieniądze uczciwie zapłacone i uczciwie rozdane – zaznaczył prezydent Andrzej Duda.

Podczas wizyty w Pile Andrzej Duda zaapelował o udział w niedzielnych wyborach parlamentarnych.

„Niech nikt nie zostaje w domu i nie mówi, że to jest nieważne, bo to jest bardzo ważne, żebyśmy podejmowali decyzje o Polsce świadomie” – mówił prezydent.

RIRM

drukuj