fot. prezydent.pl

USA: Prezydent Andrzej Duda na Szczycie Bezpieczeństwa Nuklearnego

W piątek, trzeciego dnia wizyty w USA, prezydent Andrzej Duda weźmie udział w sesji plenarnej Szczytu Bezpieczeństwa Nuklearnego. Prezydent spotka się także m.in. z prezydentami Turcji, Gruzji, Szwajcarii i Ukrainy oraz mediami.

Na konferencji prasowej transmitowanej przez polskie media prezydent Andrzej Duda powiedział, że te rozmowy z szefami państw w kontekście zbliżającego się szczytu NATO będą dotyczyć ważnych kwestii bezpieczeństwa.

– To także są kraje, które dzisiaj odgrywają wielką rolę w przestrzeni bezpieczeństwa, albo przez to, że w pewnym sensie są gwarantem tego bezpieczeństwa, czy też znajdują się w trudnej sytuacji. Myślę, że rozmowa z tymi przywódcami przed szczytem NATO, dla mnie, jako przedstawiciela państwa, które jest gospodarzem tego szczytu, to są bardzo ważne spotkania, to są bardzo ważne rozmowy – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

W czwartek prezydent Andrzej Duda odwiedził Bibliotekę Kongresu USA, złożył kwiaty przy pomniku Tadeusza Kościuszki, a w Białym Domu uczestniczył w oficjalnej kolacji przywódców państw i organizacji przybyłych na szczyt.

RIRM

drukuj