fot. twitter.com/PKN_ORLEN

Orlen Deutschland uruchomił pierwszą stację paliw w Bawarii

Orlen Deutschland – niemiecka spółka z grupy Orlen – uruchomił pierwszą stację paliw w Bawarii.

Płocki koncern jest obecnie we wszystkich niemieckich landach. Za zachodnią granicą PKN Orlen posiada już blisko 600 obiektów. To plasuje koncern jako 7. sieć stacji paliw – poinformował na Twitterze prezes spółki PKN Orlen Daniel Obajtek.

Poseł Maciej Małecki, przewodniczący sejmowej Komisji Energii i Skarbu Państwa podkreślił, że koncern jest skutecznym graczem na arenie międzynarodowej.

– Nasz narodowy champion, czyli PKN Orlen, nie tylko bije historyczne rekordy zysków, nie tylko zarabia najwięcej w historii, ale bardzo skutecznie rywalizuje na arenie międzynarodowej. W ciągu ostatnich dwóch lat Orlen otworzył 130 stacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rusza właśnie z akcją co-brandingu, czyli wprowadzenia marki Orlen do wszystkich stacji, które funkcjonują zagranicą i wkrótce wszystkie stacje Orlenu będą funkcjonowały pod marką PKN Orlen – tłumaczył Maciej Małecki.

Płocki koncern jeszcze w tym roku na stacjach paliw z Grupy Orlen w Czechach, Niemczech i na Słowacji chce wprowadzić markę Orlen. To element strategii, która zakłada współistnienie marek Benzina i Star z logotypem Grupy Orlen.

 

RIRM

drukuj