fot. PAP/Paweł Supernak

Premier Szydło spotka się z prezydentem Azerbejdżanu

Premier Polski Beata Szydło spotka się dziś z prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem, który przebywa z oficjalną wizytą w Polsce.

Wczoraj Ilham Alijew rozmawiał z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Wieczorem polski prezydent wydał oficjalny obiad na część goszczącego w naszym kraju prezydenta Azerbejdżanu.

Andrzej Duda podkreślał wczoraj, że Azerbejdżan jest pomostem łączącym Europę i Azję.

Polska i Azerbejdżan są gospodarczymi liderami w swoich regionach i odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu ich stabilności i rozwoju. Dla polskiej polityki wschodniej Azerbejdżan i jego rola w regionie Kaukazu Południowego, a także coraz aktywniejszy udział w Partnerstwie Wschodnim ma bardzo duże znaczenie. Uważamy, że Azerbejdżan jest ważnym pomostem łączącym Europę i Azję. Jestem przekonany, że dziś przy tak złożonej sytuacji międzynarodowej razem, dzięki partnerskiej współpracy mamy szansę z sukcesem zrealizować wspólne inicjatywy i przedsięwzięcia – mówił prezydent Polski.

Wczoraj podpisano wspólną deklarację w sprawie mapy drogowej dotyczącej strategii partnerstwa i współpracy gospodarczej między Polską i Azerbejdżanem. Przedstawiciele rządów obu państw podpisali także umowy dwustronne, m.in. o współpracy w dziedzinach: obronności, energetyki, transportu i infrastruktury transportowej.

Prezydent Alijew rozmawiał też z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.

RIRM

drukuj