Premier Szydło: po Brexicie zasada wzajemności pomiędzy UE i UK

Po Brexicie prawa obywateli Unii Europejskiej na Wyspach Brytyjskich będą uregulowane na zasadzie wzajemności. Będzie dokładnie taka jak Brytyjczyków mieszkających w Unii – powiedziała premier Beata Szydło po spotkaniu z szefową brytyjskiego rządu Theresą May.

Brytyjska premier złożyła wczoraj jednodniową wizytę w Warszawie. Tematami rozmów były m.in. sytuacja Polaków na Wyspach w związku z Brexitem i relacje dwustronne. Obie szefowe rządów zapewniały, że relacje polsko-brytyjskie będą nastawione na pogłębianie wzajemnej współpracy.

Premier Beata Szydło wyjaśniła po spotkaniu sytuację polskich obywateli na Wyspach.

– Jest pełna deklaracja ze strony pani premier, że w tej chwili sytuacja obywateli Polskich nie ulegnie zmianie, dopóki Wielka Brytania pozostaje w Unii Europejskiej, nic się nie zmienia. Natomiast po opuszczeniu UE będzie to polegało na zasadzie wzajemności, czyli sytuacja obywateli UE będzie w Wielkiej Brytanii dokładnie taka sama jak obywateli brytyjskich w UE. Mamy podobne, a właściwie tożsame stanowisko jeżeli chodzi o politykę migracyjną i również o politykę wschodnią realizowaną w Unii Europejskiej – mówiła premier Szydło.

Z kolei brytyjska premier zapewniła, że Polacy są w dalszym ciągu bardzo mile widziani na Wyspach. W najbliższym czasie mają też odbyć się konsultacje międzyrządowe Polski i Wlk. Brytanii.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl