fot. prezydent.pl

K. Szczerski: Prezydent zaprosił przywódców na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Prezydent Andrzej Duda skierował zaproszenia do przywódców krajów Unii Europejskiej, NATO, Partnerstwa Wschodniego oraz do sekretarza generalnego ONZ na wrześniowe obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej – poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

„Prezydent wystosował zaproszenia na uroczystości związane z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, do Polski na 1 września. Zaproszenia zostały wystosowane do naszych najbliższych sojuszników, to znaczy do przywódców wszystkich krajów NATO, Unii Europejskiej, krajów Partnerstwa Wschodniego UE (Armenia, Azerbejdżan, Mołdawia, Ukraina, Gruzja i Białoruś) oraz do sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa” – powiedział PAP Krzysztof Szczerski.

Jak dodał, „planowane są odrębne obchody polsko-niemieckie, głównie poświęcone pamięci cywilnych ofiar wojny, a także duże międzynarodowe obchody, które odbędą się najprawdopodobniej w Warszawie”.

Prezydencki minister poinformował, że w Kancelarii Prezydenta RP odbyło się już pierwsze spotkanie robocze z ambasadorami zaproszonych krajów. Jak dodał, Kancelaria Prezydenta oczekuje obecnie na potwierdzenie przyjazdu oraz na przedstawienie składu delegacji z poszczególnych krajów.

PAP/RIRM

drukuj