Premier: odpowiedzialni za publikację ,,ustawy o rajach podatkowych” poniosą konsekwencje

Premier Ewa Kopacz nakazała wyciągnięcie konsekwencji dyscyplinarnych w sprawie publikacji ,,ustawy o rajach podatkowych”.  Wiceminister finansów Janusz Cichoń powiedział, że w związku z opóźnieniem publikacji tej ustawy oddał się do dyspozycji premier.

Dodał, że to samo uczynił szef Rządowego Centrum Legislacyjnego Maciej Berek.

Ustawa, dzięki której rząd chciał od przyszłego roku ograniczyć wyprowadzanie przez firmy zysków za granicę, została opublikowana przez Rządowe Centrum Legislacji z kilkudniowym opóźnieniem. W efekcie istniały obawy, że nowe przepisy wejdą w życie z rocznym opóźnieniem.

W odpowiedzi na to pojawiła się inicjatywa poselska, która daje szansę na to, by przepisy zaczęły obowiązywać od stycznia.

– Z tym, że niesie pewne ryzyko, że już na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych byli przedstawiciele firm, którzy tego typu rozwiązania, takie nagłe, poddawali w wątpliwość. Była też taka wątpliwość, czy można nowelizować ustawę, która tak naprawdę nie weszła jeszcze w życie, bo to jest taka sytuacja. Pani przewodnicząca podawała, co prawda, przykłady z przeszłości, że jeśli jest oczywista omyłka, a tu nie była oczywista omyłka w ustawie tylko raczej brak podpisu, więc zobaczymy jak to się rozwinie, bo ten proces legislacyjny może być podważany przez te firmy, którym zależy na tym, żeby ta ustawa nie weszła w życie –  powiedział  poseł Henryk Kowalczyk. 

Wczoraj projekt ustawy skracającej ,,vacatio legis” uchwalił Sejm. Teraz trafi on do Senatu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl