Kaczyński: Premier Kopacz prowadzi grę medialno-polityczną

Premier Ewa Kopacz zachęcała dziś w Łodzi i Warszawie do poparcia kandydatów PO. Natomiast Prezes PiSu Jarosław Kaczyński w Radomiu apelował, by Polacy nie dali się oszukać politycznej grze, którą prowadzi ta partia i sama premier Ewa Kopacz.

Na przykładzie Radomia, Kaczyński wskazywał na niewykorzystaną szansę rozwoju.

Miał być w Polsce cud, miała być kolejna Irlandia – a mamy bezrobocie, masowe wyjazdy z Polski, nierozwiązane problemy społeczne i kolejne gry medialno-polityczne. Ta ostatnia gra właśnie trwa i ma nawet nazwisko związane z tym regionem. To jest nazwisko pani Ewy Kopacz. Pani Kopacz chce dzisiaj być blisko ludzi i ciągle to powtarza. Wobec tego zadam pytanie: a gdzie była w ciągu tych siedmiu lat? – mówił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński przypomniał, że Ewa Kopacz była w ścisłym kierownictwie PO, a także odpowiadała za służbę zdrowia – problem, który jest szczególnie bolesny i nierozwiązany.

Czy ta władza, która nie rozwiązała tu żadnego problemu, była blisko ludzi, czy też blisko tych, którzy ją wspierali – tej wąskiej grupy (…), która tworzyła system kolesiostwa?” – pytał Jarosław Kaczyński. By zmienić obecny stan rzeczy na lepsze, trzeba iść do wyborów – dodał.

RIRM

drukuj