fot. Tomasz Strąg

Prezes J. Kaczyński: Prawo i Sprawiedliwość jest gwarantem bezpieczeństwa

Prawo i Sprawiedliwość jest gwarantem bezpieczeństwa. Sprzeciwia się próbom narzucenia Polsce przymusowej relokacji nielegalnych migrantów – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. W wywiadzie odniósł się także do „prekampanii” PiS-u.

Jarosław Kaczyński został zapytany o kwestie przymusowej relokacji. Powiedział, że „Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie sprzeciwia się nielegalnej migracji do Polski i próbom forsowania niemieckiej agendy”.

„Rząd PO-PSL chciał ich przyjąć i zapewne Tusk znów Niemcom ulegnie. Udowodniliśmy, że jesteśmy zdeterminowani i wiarygodni w tej sprawie. Kiedy trwał kryzys na polskiej granicy z Białorusią, nie tylko powstrzymaliśmy falę nielegalnych migrantów, ale również zabezpieczyliśmy Polskę długofalowo – zbudowaliśmy mur na granicy” – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS odniósł się także do postawy lidera Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska, w kwestii migracyjnej. Przekonuje on w swoich spotach, że „PiS chce zalać Polskę migrantami z krajów muzułmańskich”.

„Dowodem braku wiarygodności Tuska i polityków z PO jest fakt, iż nie chcą oni podpisać żadnego oświadczenia wyrażającego sprzeciw wobec unijnej polityki relokacji, co dodatkowo uzasadnia potrzebę przeprowadzenia w Polsce referendum, które da naszym obywatelom prawne gwarancje, że nikt nie zgodzi się na jakąkolwiek relokację u nas w Ojczyźnie” – wskazał prezes PiS.

Prezes PiS nawiązał także do „prekampanii” Prawa i Sprawiedliwości.

„Przed wyborami zaprezentujemy kolejne elementy naszego programu, bo wiemy, że aby wygrać, musimy przedstawić konkretny plan i wizję na kolejną kadencję. W wakacje, tak jak zawsze, gdy przygotowujemy program, będziemy wśród ludzi, by to oni powiedzieli nam, czego od nas oczekują. Te konsultacje zaczęły się już w czasie naszego <<Ula programowego>>, a teraz przybiorą luźniejszą, bardziej wakacyjną formę – wracamy do formuły pikników, które sprawdziły się przed czterema laty” – przypomniał Jarosław Kaczyński.

Chodzi o to, by – jak mówił Jarosław Kaczyński – „słuchać ludzi i realizować to, czego oczekują”.

TV Trwam News

drukuj