fot. PAP

Premier nie spotka się z lekarzami

Premier Ewa Kopacz nie spotka się z lekarzami przed wejściem w życie pakietu onkologicznego. Z apelem w tej sprawie zwrócił się prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, w imieniu środowiska onkologów i lekarzy rodzinnych.

Pakiet Onkologiczny wywołał ogromne zamieszanie i nie pomoże chorym – ostrzega Naczelna Rada Lekarska. Środowisko lekarskie podkreśla, że wdrażane rozwiązania powinny być uznane za program pilotażowy, aby najpierw sprawdzić efektywność pakietu.

Problemów jest bardzo dużo – wśród nich brak pieniędzy na wdrożenie pakietu, brak specjalistów i problemy ze szkoleniami lekarzy. Mimo wystosowanego apelu o wstrzymanie wdrożenia pakietu ani premier Ewa Kopacz, ani minister zdrowia Bartosz Arłukowicza nie chcą o tym słyszeć. Nie mają także czasu na rozmowy z lekarzami.

Wszystko wskazuje na to, że jeśli reforma się nie powiedzie, to Kopacz będzie mogła obarczyć winą ministra zdrowia, a po spotkaniu z lekarzami to na niej spoczywałaby odpowiedzialność. Coraz więcej obaw mają za to pacjenci, którzy tego sporu nie rozumieją. Obiecano im przecież, że pakiet onkologiczny ma oznaczać większe szanse na przeżycie.

 

 

Tv Trwam News/RIRM

drukuj