Brak porozumienia lekarzy z dyrekcją w Częstochowie

Wciąż nie ma porozumienia lekarzy z dyrekcją Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie. 140 lekarzy cofnie wypowiedzenia pod warunkiem odwołania wicedyrektorów ds. lecznictwa i ds. ekonomicznych. To właśnie oni są odpowiedzialni za problemy z lekami i sprzętem – argumentują lekarze.

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu połowa lekarzy częstochowskiego szpitala poinformowała o złożeniu wypowiedzeń. Medycy argumentowali wówczas, że ma to związek ze stanem sprzętu, który nie jest serwisowany i przeglądany, wskazywali również na problemy z zaopatrzeniem w leki.

Wczoraj w szpitalu odbyło się spotkanie komitetu przedstawicieli lekarzy z dyrekcją szpitala. Po spotkaniu dr Piotr Czech powiedział, że na razie nie zostały spełnione postulaty, które mogłyby zakończyć spór.

Chodzi nam o odwołanie dyrektora ds. lecznictwa i dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych, w których upatrujemy przyczynę tego wszystkiego do czego doszło; czyli do pewnego załamania lecznictwa dla mieszkańców północnego regionu województwa śląskiego. Tutaj nie ma takich zmian, które pozwalają nam na to, żeby zakończyć nasz spór. Natomiast przyjmujemy z zadowoleniem tę sytuację, że na przykład jest pewna poprawa jeżeli chodzi o dystrybucję leków w szpitalu. Cieszymy się, że zostały wdrożone procedury w których poza przetargami wdrożono przegląd aparatów. W tych kwestiach nasze drogi mogą się zbliżyć do pewnego porozumienia – zaznaczał dr Piotr Czech.

Dyrektor szpitala Jarosław Madowicz powiedział, że na wyłonienie nowego dyrektora ds. lecznictwa nie ma wpływu, ponieważ może on zostać wybrany wyłącznie w drodze konkursu. Odnosząc się do sytuacji wicedyrektora ds. ekonomicznych – Madowicz powiedział, że „na tę chwilę nie podejmuje decyzji co do jego odwołani”.

Było to drugie spotkanie lekarzy z dyrekcją częstochowskiego szpitala. Kolejne rozmowy zaplanowano na początek listopada.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl