fot. PAP/Zbigniew Meissner

Premier M. Morawiecki w Wadowicach: Nasz wielki rodak – święty Jan Paweł II – potrzebuje pomocy w obronie jego dobrego imienia, jak on bronił nas przez dziesięciolecia

Premier Mateusz Morawiecki wezwał Polaków do obrony dobrego imienia świętego Jana Pawła II. Dzięki temu obronimy naszą tożsamość narodową i polską rodzinę – przekonywał szef rządu podczas wizyty w Wadowicach.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że św. Jan Paweł II był nie tylko największym z Polaków, ale także jedną z najwybitniejszych postaci w historii świata. Swoją pokojową, ciepłą miłością, swoją misją wpłynął na losy świata, zmieniał na lepsze narody, obalał złe systemy – podkreślił szef rządu. Jak dodał, Papież Polak był twórcą naszej wolności, twórcą „Solidarności”. Mateusz Morawiecki zwrócił jednocześnie uwagę, że dzisiaj mamy do czynienia z drugim zamachem na Jana Pawła II, na jego dziedzictwo, myśl i miłość do Polski. Szef rządu wskazał, iż są środowiska również bardzo bliskie Platformie Obywatelskiej, które chcą obalać pomniki i zabierać imię Jana Pawła II szkołom, szpitalom.

Wiemy też, że filmowcy czy reporterzy z bezpośredniego kręgu PO już dzisiaj mają przygotowane filmy szkalujące dobre imię Jana Pawła II. Dziś jeszcze obawiają się je ujawnić, ale mają nadzieję zaraz po najbliższych wyborach ruszyć z potężnym atakiem na Jana Pawła II. Wzywam zatem wszystkich rodaków, którego imię Jana Pawła II jest bliskie, nasz wielki rodak potrzebuje dzisiaj naszego wsparcia, potrzebuje dzisiaj dobrego słowa o nim i pomocy w obronie jego dobrego imienia, tak jak on bronił nas przez dziesięciolecia – akcentował.

Premier Mateusz Morawiecki przekonywał, że dzięki temu obronimy naszą tożsamość narodową, obronimy polską rodzinę, bo jak wskazał, Jan Paweł II był tym człowiekiem, dla którego te wartości były zawsze najważniejsze. Podczas wizyty w Wadowicach premier złożył kwiaty i zapalił znicz przed pomnikiem świętego Papieża Polaka.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl