fot. PAP/Marcin Obara

Nie będzie zmiany premiera

O bieżącej sytuacji w obozie rządzącym mówił dziś w wywiadzie dla tygodnika „Sieci” – Jarosław Kaczyński, wicepremier i prezes PiS-u. Podkreślił, że nie będzie zmiany premiera.

Do wyborów parlamentarnych, które odbędą się w 2023 roku, na czele rządu będzie stał Mateusz Morawiecki. Nie będzie zmiany premiera – oświadczył wicepremier Jarosław Kaczyński.

„Byłoby to przedsięwzięcie wielce ryzykowne. Nie widzę też powodów do zmiany. Mateusz Morawiecki to człowiek niezwykle sprawny i  odporny, co było widać choćby ostatnio w Sejmie. Opozycja wyje, zachowuje się straszliwie, a premier mówi, jakby się nic nie działo” – ocenił Jarosław Kaczyński prezes PiS.

Wicepremier podkreślił, że po odejściu Jarosława Gowina „odetchnął” cały rząd.

„Przecież on negocjował tygodniami rozwiązania, na przykład zawarte w Polskim Ładzie. Wywierał na nie wpływ, wnosił poprawki i wreszcie zadowolony podpisywał, a następnie wychodził i odcinał się oraz je krytykował” – poinformował wicepremier Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że były wicepremier Jarosław Gowin zamierzał obalić rząd z opozycją i zostać, co najmniej, marszałkiem Sejmu. Jarosław Kaczyński przyznał, że współpracuje z Pawłem Kukizem. Pytany o powody odejścia z rządu, stwierdził, że udało mu się już wykonać zadania związane ze wzmocnieniem państwa, czyli takie jak: zwiększenie wydatków na wojsko, uporządkowanie przepisów o stanach nadzwyczajnych i zarządzaniu kryzysowym.

TV Trwam News

drukuj