fot. Monika Bilska

O. dr T. Rydzyk CSsR: Św. Jan Paweł II podkreślał, że ewangelizacja dopiero się zaczyna

Święty Jan Paweł II w jednym z dokumentów zwrócił uwagę, że ewangelizacja dopiero się zaczyna, także w Polsce. Weźmy się bardzo mocno do pracy, pomyślmy o dzieciach i młodzieży. Pandemia wygasza religijność. Dlatego zachęcam wszystkich do pracy ewangelizacyjnej, zwłaszcza młodzież i dzieci. Niech wam Duch Święty podpowiada, co robić – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja, podczas Mszy św. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Na 18 maja przypada 5. rocznica konsekracji Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu oraz 101. rocznica urodzin Papieża Polaka. Z tej okazji w toruńskim sanktuarium sprawowana była Msza święta pod przewodnictwem ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego i sekretarza św. Jana Pawła II.

W trakcie Mszy świętej o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR powiedział: „Jaki duch, taka kultura. Jak nie ma ducha albo jest on zły, to mamy do czynienia z antykulturą”.

– Święty Jan Paweł II w jednym z dokumentów zwrócił uwagę, że ewangelizacja dopiero się zaczyna, także w Polsce. Weźmy się bardzo mocno do pracy, pomyślmy o dzieciach i młodzieży. Pandemia wygasza religijność. Gorliwi mogą schłodzić się, a zobojętnieni mogą wystygnąć. Dlatego zachęcam wszystkich do pracy ewangelizacyjnej, zwłaszcza młodzież i dzieci. Niech wam Duch Święty podpowiada, co robić – mówił założyciel Radia Maryja.

– Nadeszły nowe czasy. Święty Jan Paweł II powiedział w Toruniu: „Niech Maryja Gwiazda Nowej Ewangelizacji poprowadzi Radio Maryja na spotkanie nowych ludzi i nowych czasów”. Nowi ludzie, nowe problemy, nowe czasy. Trzeba ludziom pomóc i trzeba odnaleźć się w tych czasach, głosząc Ewangelię – dodał duchowny.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR zwrócił także uwagę na dzieła powstające przy Radiu Maryja.

– W Toruniu powstaje Muzeum „Pamięć i Tożsamość”. W nim św. Jan Paweł II będzie mówił, co to znaczy polskość. Jest także „Park Pamięci Narodowej”. Powstaje geotermia. Kłód jednak mamy bardzo dużo. Pojawiają się one każdego dnia. Dlatego tym bardziej dziękujemy współbraciom i osobom zaangażowanym we wszystkie dzieła – powiedział redemptorysta.

radiomaryja.pl

drukuj