Św. Jan Paweł II zostanie patronem Ostrołęki

Papież-Polak, św. Jan Paweł, II w niedzielę oficjalnie zostanie patronem miasta Ostrołęki. Decyzję tę podczas Eucharystii w sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego, ogłosi ks. abp Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Przed Eucharystią zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica. Odbędzie się także koncert poświęcony wielkiemu Polakowi.

Ryszard Żukowski, radny miasta Ostrołęki, nie ukrywa swojej radości z faktu, że święty będzie patronował temu miastu. Radny zapowiada, że mieszkańcy w najbliższym czasie wystąpią do Konferencji Episkopatu Polski i władz państwowych z propozycją, aby św. Jan Paweł II był patronem Polski.

– Przygotujemy takie pisma i skierujemy prośbę. Słyszałem, że ok. 2 lata temu ktoś wychodził z podobną inicjatywą, ale nie nabrała ona jakoś rumieńców. A my chcemy to uruchomić na cały kraj – stowarzyszenia, rady miasta, sejmików, inne organizacje występowały, bo wydaje mi się, że św. Jan Paweł II powinien być patronem naszej Ojczyzny. Jest to naprawdę wielki Polak. Jesteśmy z niego dumni. Przecież tyle zrobił dla  naszej Ojczyzny i dla całego świata. Każdy go kochał. Nawet niewierzący przychodzili na jego spotkania – podkreślił Ryszard Żukowski.

Radny apeluje też do Polaków, aby sami zgłaszali takie propozycje.

Rada miasta w ubiegłym tygodniu postanowiła, że dzień 16 listopada będzie Dniem Patrona Miasta Ostrołęki. Jan Paweł II jest już obecny w mieście m.in. poprzez relikwie i trzy pomniki. Ponadto trzem placówkom szkolnym nadano jego imię.

Ustanowienie  patronem Ostrołęki św. Jana Pawła II potwierdziła 28 kwietnia tego roku Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl