Ulicami stolicy przejdzie Marsz Niepodległości

„Polska dla Polaków, Polacy dla Polski” – pod takim hasłem przejdzie dziś ulicami stolicy Marsz Niepodległości 2015. Poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego i członek stowarzyszenia Marsz Niepodległości, w audycji Aktualności dnia w Radiu Maryja podkreślił że tegoroczne hasło jest przypomnieniem tego, co fundamentalne w demokratycznym państwie.

Przed marszem odbędzie się Msza św. w parafii pw. Św. Barbary w Warszawie o godz. 12.00 (godzinę wcześniej niż w zeszłym roku). Po Eucharystii wszyscy udadzą się w kierunku Ronda Dmowskiego, skąd o godz. 14.00 wyruszy Marsz Niepodległości. Kolumna przejdzie Alejami Ujazdowskimi i Mostem Poniatowskiego w kierunku Stadionu Narodowego.

Marsz Niepodległości ma być wyrazem tego, że naród jest podmiotem decyzyjnym w państwie – powiedział poseł Robert Winnicki.

Naród, jako jedyny, ma w pełni suwerenne prawo decydować o tym, w jakim kierunku zmierza i rozwija się kraj. Nie może być tak, że obce ośrodki narzucają nam cokolwiek, tak jak np. ma to miejsce jeśli chodzi o Unię Europejską i obowiązkowe kwoty nielegalnych imigrantów. Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest tożsamość narodowa, pojęcie suwerenności państwowej, nie tylko jako sentymentu do 11 listopada 1918 r., ale jako realną rzecz, o którą musimy zabiegać również zabiegać w dobie obecnej – podkreślił poseł Winnicki.

Marsz Niepodległości odbędzie się już po raz piąty. Co roku miały miejsce różne prowokacje ze strony środowisk lewackich i policji. Jednak – jak dodaje poseł Winnicki – nie udało się rozbić ego wydarzenia i zniechęcić do uczestnictwa w nim. Z roku na rok marsz cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

RIRM

drukuj