fot. PAP/Mateusz Marek

Premier M. Morawiecki spotkał się z ministrami ws. realizacji zadań zapisanych w Tarczy Antykryzysowej

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z ministrami nakreślił scenariusz działań w związku z realizacją zadań zapisanych w Tarczy Antykryzysowej.

Każdy resort ma koncentrować się na ratowaniu miejsc pracy; został przedstawiony plan inwestycji – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

W związku z pandemią koronawirusa rząd już w kwietniu wprowadził szereg rozwiązań, które pomagają firmom przetrwać trudny okres.

W ramach Tarczy Antykryzysowej do przedsiębiorców trafiło 75 mld zł. Dzięki tym środkom udało się już uratować wiele miejsc pracy.

– Każdy resort został dzisiaj zobowiązany, aby skupił się przede wszystkim na tym, by ratować miejsca pracy, by wychodzić z kryzysu gospodarczego w sposób jak najmniej negatywny. Najnowsze dane ekonomiczne, które spływają do nas z Europy wskazują na to, że Polska ma faktycznie szansę na to, aby przejść przez kryzys gospodarczy najlepiej spośród krajów Unii Europejskiej. Do tego jednak jest potrzebne dobre działanie rządu, jest potrzebna również zgoda w ramach pracy parlamentarnej czy pomiędzy organami władzy wykonawczej – pomiędzy prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej a polskim rządem. Te działania podejmujemy od ostatnich miesięcy. Teraz będziemy je kontynuować – zapowiedział Piotr Müller.

Rzecznik rządu dodał, że podczas spotkania został przedstawiony scenariusz działań inwestycyjnych, którego szczegóły będą ujawnione w najbliższym czasie. Jedną z dźwigni inwestycyjnych, która ma pomóc w ratowaniu miejsc pracy, są duże inwestycje infrastrukturalne, ale również te mniejsze zlokalizowane w gminach – powiedział Piotr Müller.

RIRM

drukuj