fot. PAP/Adam Warżawa

Premier M. Morawiecki: Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski obudziła w Polakach solidarność

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski obudziła w Polakach solidarność i pragnienie wolności – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu bierze w Gdańsku udział w konferencji naukowej „Obudził w nas Solidarność. w 40. rocznicę Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny”, która odbywa się w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

W swoim wystąpieniu premier przypomniał, że Papież Polak nauczał, iż nie jest najważniejsze to, kto reprezentuje władze, ale to, kto reprezentuje człowieka.

Chcemy reprezentować ludzi, mam nadzieję, że reprezentujemy większość Polaków – dodał. Premier zaprosił też wszystkich do życia publicznego.

– To tak, jak Jan Paweł II postawił w epicentrum życia rodzinę, a w centrum życia gospodarczego postawił pracownika, świat pracy. Takie motto przyświeca również nam w 40. rocznicę jego pielgrzymki do Ojczyzny. To jest myśl przewodnia, którą się kierujemy. Chcemy, żeby wszyscy korzystali z owoców wzrostu gospodarczego, sprawiedliwości i solidarności – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

W ramach uroczystości w sali BHP nastąpiło też wręczenie przyznawanego od 1997 r. tytułu Człowieka Roku „Tygodnika Solidarność”.

Za rok 2018 uhonorowany nim został proboszcz bazyliki św. Brygidy w Gdańsku, ks. prałat Ludwik Kowalski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl