fot. twitter.com/MorawieckiM

Premier Mateusz Morawiecki solidarny z przedsiębiorcami

Proponujemy rozwiązania, które są korzystne dla mikro, małego oraz średniego biznesu i to będzie nasza droga również w przyszłości – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

W trakcie spotkania z przedsiębiorcami w Działoszynie w woj. Łódzkim szef rządu podkreślił, że sukces państwa polskiego będzie możliwy tylko wtedy, gdy będzie sukces przedsiębiorców.

Zwrócił przy tym uwagę na działania rządu dla przedsiębiorców. Premier Mateusz Morawiecki wskazał w tym kontekście m.in. ograniczenie przepisów.

– My przepisy ograniczyliśmy zgodnie z waszymi postulatami, głównie waszymi, i obywateli. Podam wam bardzo konkretny przykład. W roku 2015, 2016, 2017 było około 30 tysięcy stron ustaw gospodarczych i innych, ale praktycznie większość z nich wpływa na gospodarkę. W roku 2018 było 15 tysięcy ustaw. Pierwszy raz od 25 lat gwałtowny spadek liczby stron ustaw. Pewnie strona stronie nierówna, ustawa ustawie nierówna, ale trudno o lepszy miernik i wskaźnik tego, że redukujemy biurokrację – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier zwrócił też uwagę, że polski eksport rośnie „dwa razy szybciej niż eksport całego świata”. Stwierdził również, że nie byłoby sukcesu gospodarczego, gdyby nie uszczelnienie systemu podatkowego, dzięki czemu można było przeznaczyć 80 mld zł na politykę społeczną.

RIRM

drukuj