fot. PAP/Lech Muszyński

Premier M. Morawiecki: Budujemy drogi w miejscach, które były zapomniane

Budujemy drogi w miejscach, które były zapomniane – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu otworzył dziś odcinek drogi ekspresowej między Nową Solą (Lubuskie) a Kaźmierzowem (Dolny Śląsk).

Dążymy do tego, aby Polacy widzieli, że można się czuć jak na Zachodzie, to jest główny cel gospodarczo-społeczny naszego rządu – wskazywał premier w swoim wystąpieniu.

– Cieszę się, że tutaj, coraz bardziej do zachodniej części Polski, zagląda Zachód, bo my często mówiliśmy, że tęsknimy za Zachodem, za bogatym Zachodem. Dla nas takim wyzwaniem, ku któremu dążymy jest właśnie to, żeby jednocześnie Polacy widzieli, że tutaj w Polsce: w Zielonej Górze, w Gorzowie, w Nowej Soli można się czuć jak na Zachodzie i można żyć jak na Zachodzie, i można pracować jak na Zachodzie. To jest właściwie główny cel gospodarczo-społeczny naszego rządu – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Premier zapowiedział, że wkrótce zostanie otwarty kolejny odcinek drogi S3.W dzisiejszej uroczystości wzięli również udział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński .

Otwarty dziś odcinek S3 Nowa Sól – Kaźmierzów mierzy łącznie 33 km. Jego budowa trwała prawie cztery lata, kosztowała 803 mln zł i była współfinansowana ze środków europejskich. Trasa S3 niemal na całej długości w woj. lubuskim ma już pełne parametry drogi ekspresowej.

RIRM

drukuj