PAP/Radek Pietruszka

Premier RP: Postulaty rodziców są priorytetem rządu PiS i prezydenta Andrzeja Dudy. Polska będzie silna na fundamencie rodziny

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus oraz Fundacja Mamy i Taty chcą wzmocnienia prawa rodziców do edukacji swoich dzieci. Przedstawili w czwartek własny obywatelski projekt w tej sprawie. Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z przedstawicielami stowarzyszeń podkreślił, że postulaty rodziców są priorytetem rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta Andrzeja Dudy.

Środowiska LGBT coraz mocniej domagają się wejścia do polskich szkół ze swoimi programami edukacji seksualnej. A na to nie może być przyzwolenia – podkreśla wielu rodziców. Przedstawiciele Związku Dużych Rodzin Trzy Plus oraz Fundacji Taty i Mamy oczekują zmiany art. 86 Prawa oświatowego.

– Chodzi o to, aby organizacje, które wchodzą do szkół, które prowadzą zajęcia dodatkowe, przedstawiły pełen prospekt pokazujący, jakie są cele, jaka jest baza naukowa, kto to będzie prowadził, a także przedstawiały wszystkie materiały audiowizualne, tak aby rodzice nie byli zaskoczeni treściami, które widzą na tych zajęciach – podkreślił Marek Grabowski, Fundacja Mamy i Taty.

Przygotowano obywatelski projekt ustawy, który jest odpowiedzią na podpisaną pod koniec lutego ubiegłego roku – przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego – kartę LGBT+. Jednym z jej elementów jest wprowadzenie do szkół „nowoczesnej edukacji seksualnej zgodnej ze wytycznymi WHO”, które wprost mówią o uczeniu dzieci nawiązywania kontaktów seksualnych.

– Jest potrzeba lepszej edukacji. Wszystko zaczyna się od edukacjimówił Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Warto jednak zaznaczyć, że zgodnie z polskim prawem nakłanianie do czynności seksualnych dzieci do 15. roku życia jest surowo karane i określane jako pedofilia. Taka edukacja zmusi wiele rodzin do rezygnacji ze szkół publicznych – wskazała Wanda Rak, mama sześciorga dzieci.

– Wprowadzanie indoktrynacji LGBT w szkołach odbiera takim rodzicom jak ja posyłania dzieci do szkół publicznych. To jest zmuszanie nas do edukowania ich w domu – akcentowała.

Dlatego też stowarzyszenia prorodzinne postulują o wzmocnienie prawa rodziców do edukacji swoich dzieci. Chcą także edukacji domowej, która – jak podkreśliła Joanna Krupska ze Związku Dużych Rodzin Trzy Plus – stosowana była w domach od wieków.

– Dzieci wychowywały się i edukowały w domach, czyli po prostu homeschooling jest najstarszą i najbardziej sprawdzoną formą nauczania. To w zasadzie dopiero XX wiek przyniósł powszechne szkolnictwo i system szkolnictwa obowiązkowego – mówiła Joanna Krupska.

Premier Mateusz Morawiecki popierając postulaty rodziców, podkreślił, że to właśnie rodzice muszą mieć wgląd w program nauczania w szkołach.

– Tak powinno być, żeby jeszcze mocniejszy był udział rodziców w podstawach programowych, a w szczególności w tych dodatkowych przedmiotach, które są proponowane w różnych szkołach. To rodzice muszą o tym zadecydować. Rodzina musi być wolna od ideologii – wskazał szef rządu.

Premier dodał, że celem polityki społecznej PiS jest to, by polskie rodziny były silne i żyły godnie. Zauważył, że to jest też fundament polityki prezydenta Andrzeja Dudy.

– Polska będzie silna na fundamencie rodziny. Bardzo dziękuję panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie za to, że on tak bardzo dba o rodzinę, że poprzez podpisanie Karty Rodziny pokazał co jest najważniejsze w Polsce, co jest najważniejsze dla Polaków – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Karta Rodziny to zbiór zasad, którymi ma kierować się prezydent Andrzej Duda, podejmując decyzje o podpisywaniu ustaw uchwalanych przez parlament. Karta zawiera kilka ważnych punktów. To wsparcie finansowe dla rodzin, a także wsparcie dla seniorów, obrona instytucji małżeństwa czy ochrona dzieci przed ideologią LGBT.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl