Premier: H.Cegielski wykona 55 wagonów dla PKP Intercity

Zakłady H.Cegielski dostarczą 55 wagonów dla PKP Intercity. Wartość kontraktu to ponad 500 mln zł – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

„Powoli odradza się polski przemysł. Dzięki współpracy pomiędzy polskimi przedsiębiorstwami pojawiły się nowe zlecenia” – powiedział premier, dodając, że wartość kontraktu to ponad 500 mln zł.

PKP Intercity informowało pod koniec listopada, że w przetargu uznało za najkorzystniejszą ofertę na dostawę 55 wagonów osobowych złożoną przez H.Cegielski – Fabrykę Pojazdów Szynowych.

Wcześniej, w informacji z otwarcia ofert, PKP Intercity poinformowały, że kwota, jaką spółka zamierzała przeznaczyć na realizację zamówienia to 603 mln 259 tys. 650 zł brutto (490 mln 455 tys. zł netto).

Spółka H.Cegielski jako jedyna złożyła ofertę w przetargu i zaproponowała cenę 697 310 370 zł brutto (566 mln 919 tys. zł netto).

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl