Premier B. Szydło: W sporze o Puszczę Białowieską rację ma minister J. Szyszko

W sporze dot. Puszczy Białowieskiej rację ma minister środowiska prof. Jan Szyszko; w poniedziałek na posiedzeniu Trybunału Sprawiedliwości UE minister przedstawi argumenty, że racja jest po polskiej stronie – powiedziała premier Beata Szydło.

Premier Szydło było pytana w radiu RMF FM, czy ona i minister środowiska prof. Jan Szyszko są gotowi ponieść odpowiedzialność urzędniczą za decyzję o wycince w Puszczy Białowieskiej wbrew Komisji Europejskiej.

Premier powiedziała, że w poniedziałek odbędzie się posiedzenie Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu, na którym minister prof. Jan Szyszko „przedstawi argumenty, że racja jest po polskiej stronie”.

„Mam nadzieję, że Trybunał podejmie decyzję merytoryczną, a nie polityczną. Mówię o tym dlatego, że mam wrażenie, że pewne tematy dotyczące funkcjonowania niektórych państw członkowskich UE, niestety tematy, które powinny być rozstrzygane merytorycznie, są rozstrzygane politycznie” – powiedziała Beata Szydło.

Przekonywała, że w sporze dot. puszczy rację ma prof. Szyszko.

„W tym sporze rację ma minister Szyszko, a potwierdzają to analizy eksperckie” – powiedziała premier Szydło. Przekonywała, że analizy potwierdzają, że wycinka jest konieczna do ratowania puszczy.

Beata Szydło była pytana skąd zatem decyzja Komisji Europejskiej o konieczności wstrzymania tej wycinki.

„A skąd decyzja KE, żeby cały czas prosić Polskę o różnego rodzaju wyjaśnienia dot. łamania rzekomo prawa w Polsce?” – odparła premier Szydło. Jak dodała, w tej chwili Komisja żąda wyjaśnień dot. reformy sądownictwa.

„A przecież my nie pracujemy jeszcze nad tymi zmianami w sądownictwie, bo pan prezydent dopiero projekty (ustaw) przygotowuje” – powiedziała szefowa rządu.

„To są decyzje polityczne, KE niestety wyszła ze swojej roli i jest w tej chwili przede wszystkim komisją polityczną. Mówię to z troską, dlatego że nie taka jest jej rola traktatowa, ale mam nadzieję, że komisja zmieni swoje postępowanie” – powiedziała premier Beata Szydło.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl