Prawie w całym kraju deszczowo, miejscami mżawka

Jak informuje IMGW, nad Europą południową i centralną dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze rozciągać się będzie wyż z centrami nad Atlantykiem i Rosją.

Polska znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia, tylko nad Polską wschodnią i południową zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki, związanej z niżem znad Bałkanów, a znad Ukrainy i Białorusi nasunie się do kraju strefa frontu ciepłego. Przeważający obszar kraju pozostanie w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego, tylko nad krańce wschodnie napłynie nieco cieplejsza, ale też polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek zachmurzenie całkowite z lokalnymi tylko większymi przejaśnieniami. Okresowo, prawie w całym kraju, słabe opady deszczu, miejscami mżawka. W Tatrach i Sudetach słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 5 do 8 st., chłodniej w obszarach podgórskich tam miejscami tylko 3 st., 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko w strefie nadmorskiej okresami dość silny, północno-wschodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie całkowite z lokalnymi przejaśnieniami i okresowymi opadami deszczu. Na Podhalu i Przedgórzu Sudeckim oraz w Bieszczadach opady deszczu ze śniegiem, a w Tatrach, Beskidach Zachodnich i Sudetach także i śniegu. W wielu miejscach silniejsze zamglenia, a lokalnie także i mgła, ograniczająca widzialność do około 300m. Temperatura minimalna od około 0 st. lokalnie na Pomorzu i w rejonach podgórskich do 2 st., 4 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, w strefie nadmorskiej okresami dość silny, północno-wschodni i północny.

W piątek nadal przeważać będzie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i opadami deszczu lub mżawki. W rejonach podgórskich okresowo opady deszczu ze śniegiem, a wysoko w Karpatach i Sudetach także i śniegu. Rano lokalnie jeszcze mgły, ograniczające widzialność do około 300 m. Temperatura maksymalna przeważnie od 5 do 9 st., chłodniej 3 st., 4 st. w obszarach podgórskich i miejscami nad morzem, a cieplej do 10 st. lokalnie na Podlasiu. Wiatr słaby i umiarkowany, w strefie nadmorskiej okresami dość silny, północno-wschodni i północny.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, głównie po południu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura minimalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W piątek zachmurzenie duże. Możliwe opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl