fot. flickr.com

Prawdopodobnie w styczniu opublikowany zostanie wyrok TK w sprawie tzw. aborcji

Wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki, zapowiada, że prawdopodobnie w styczniu opublikowany zostanie wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który lepiej chroni ludzkie życie. Wtedy też ma pojawić się uzasadnienie orzeczenia.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego chroni przez śmiercią dzieci chore i niepełnosprawne. Od momentu jego ogłoszenia minęło już kilka tygodni, a do tej pory nie wszedł on w życie. Publikację wyroku wstrzymał obóz władzy. Od tego czasu regularnie słyszymy, że orzeczenie zostanie opublikowane wtedy, kiedy pojawi się uzasadnienie. Powtórzył to we wtorek na antenie Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki.

– Czekamy na uzasadnienie. Myślę, że to już niedługo nastąpi. (…) Sam się dziwię, że Trybunałowi zajmuje to tyle czasu, ale przypuszczam, że będzie to kwestia stycznia – powiedział wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki.

Każdy dzień zwłoki utrzymuje w porządku prawnym tzw. przesłankę eugeniczną, która w praktyce jest selekcją ludzkiego życia. Na jej podstawie w polskich szpitalach przez lata zabijano dzieci, u których wystarczyło podejrzenie choroby. W tej grupie najwięcej przypadków tzw. aborcji dotyczyło dzieci z zespołem Downa.

Wciąż nie ma decyzji Prawa i Sprawiedliwości, co dalej z projektem prezydenta Andrzeja Dudy. Inicjatywa głowy państwa chroni dzieci z zespołem Downa, ale pozwala na zabijanie dzieci podejrzanych o najcięższe schorzenia. W praktyce projekt prezydenta jest liberalizacją tzw. aborcji.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl