fot. pixabay.com

Pracownicy, którzy otrzymali zbyt niskie pensje po wprowadzeniu Polskiego Ładu – w najbliższych dniach otrzymają wyrównania

W tym tygodniu ci pracownicy, którzy otrzymali zbyt niskie pensje po wprowadzeniu Polskiego Ładu, otrzymają wyrównania. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał minister finansów. Chodzi m.in. o nauczycieli i służby mundurowe.

Wraz z nowym rokiem w życie weszła reforma podatkowa zaproponowana przez obóz rządzący. Polski Ład – według deklaracji polityków PiS-u – miał być korzystny lub neutralny dla 90 proc. Polaków. Polacy stawiają dziś pytania o wysokość pensji i o to, czy na pewno zyskają na nowych rozwiązaniach. Każda osoba zatrudniona na umowie o pracę i zarabiająca do 12 tys. 800 zł brutto ma nie stracić na reformie. Rząd nie wycofał się z tej zapowiedzi i zareagował na sygnały docierające od pracowników.

– W sposób nieprawidłowy w stosunku do tego, jakie były zamierzenia reformy, wypłacono niższe wynagrodzenia, niż wynika to z obniżonych podatków. Pensje powinny być wyższe – mówił Piotr Müller, rzecznik rządu.

Jeszcze w tym tygodniu pensje mają zostać wyrównane. Proces ma odbywać się w najbliższych dniach. Minister finansów podpisał już odpowiednie rozporządzenie.

– Każda osoba, która otrzymała wynagrodzenie nie w takiej wysokości, w jakiej powinna, a powinna otrzymać wyższe wynagrodzenie, otrzyma w tej chwili dodatkowy przelew, który koryguje różnicę – podkreślił rzecznik rządu.

Wyrównanie ma trafić m.in. do nauczycieli i służb mundurowych. Według informacji przekazanych przez rzecznika rządu nieskuteczne będzie wypełnienie wniosku o rezygnację z ulgi dla klasy średniej. Jeśli ulga przysługuje pracownikowi, to wyższe środki ma on z automatu otrzymywać z każdym kolejnym miesiącem, a nie w postaci jednorazowej wypłaty przy rozliczeniu PIT-u – przekazał Piotr Müller.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl