fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Powiązania Platformy Obywatelskiej z portalem „SokzBuraka”

Prawdopodobnie mamy do czynienia z największą aferą siania nienawiści, w sposób zorganizowany i masowy – powiedział Redakcji Informacyjnej Radia Maryja wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Dodał, że Platforma Obywatelska powinna wytłumaczyć się z ewentualnych powiązań ze sprawą.

Polityk odniósł się w ten sposób do artykułu tygodnika „Sieci” w sprawie profilu „SokzBuraka”. Dziennikarze podkreślają, że to najbardziej hejterski, a jednocześnie najbardziej popularny obszar internetu, w którym atakuje się Prawo i Sprawiedliwość.

Tygodnik napisał, że za tym profilem w mediach społecznościowych stoi człowiek PO, który zatrudniony jest nie tylko przez tę partię, ale również w stołecznym ratuszu.

„SokzBuraka” uważany jest za stronę z żartami dot. polityki. Silnie atakowany jest tam PiS i wyborcy partii. Są tam drwiny, manipulacje i kłamstwa – wskazali dziennikarze.

Te informacje szokują ze względu na zasięg profilu w internecie. Docierał on do kilku milionów Polaków, odczłowieczano na nim m.in. polityków PiS – wskazał wiceminister Sebastian Kaleta. Wiele wskazuje na związki PO z tą aferą – dodał.

– Grzegorz Schetyna i Rafał Trzaskowski muszą odpowiedzieć, jaki mają związek z „SokiemzBuraka”, bo jeśli tygodnik „Sieci” pisze o tym, że pan Gozda był gotowy podejmować współpracę przy hejtowaniu Prawa i Sprawiedliwości, ale potrzebował referencji sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej, to pokazuje, że jednak te związki są bardzo prawdopodobne. Zatrudnienie go w ratuszu czy w samej Platformie świadczy o tym, że niestety mamy prawdopodobnie do czynienia z największą aferą siania nienawiści w sposób zorganizowany, systemowy, systematyczny na gigantyczną skalę w komunikacji publicznej. To jest być może największa tego typu afera w demokracjach Europy – wskazał wiceminister Sebastian Kaleta.

Wiceminister zwrócił uwagę, że tygodnik – jako źródło finansowania akcji – wskazał pieniądze partyjne, a więc pieniądze publiczne. Tym bardziej sprawa wymaga dogłębnego wyjaśnienia.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl