fot. PAP/Mateusz Marek

Postępowanie ws. ukarania spółki TVN S.A. w związku z reportażem szkalującym św. Jana Pawła II

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wszczął postępowanie o ukaranie spółki TVN S.A. w związku z reportażem szkalującym św. Jana Pawła II.

Rzecznik Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Teresa Brykczyńska,  przypomniała, że tuż po emisji przewodniczący wszczął postępowanie z urzędu. Dodała, że do instytucji cały czas spływają skargi, jest ich już około trzech tys.,  dlatego wszczęto postępowanie o ukaranie nadawcy. [czytaj więcej]

Audycja mogła naruszyć Ustawę o radiofonii i telewizji.

– Zapisy w ustawie stanowią, że audycje lub inne przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych z polską racją stanu, postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym. Nie mogą również zawierać treści dyskryminujących religie lub przekonania odbiorców. Kolejnym punktem w ustawie to, że audycje bądź inne przekazy muszą szanować przekonania religijne odbiorców, a zwłaszcza chrześcijański system wartości – podkreśliła rzecznik.

Teresa Brykczyńska przekazała, że nadawca został już powiadomiony o wszczęciu postępowania.

Przypomnijmy, że atak na św. Jana Pawła II w materiale dziennikarzy TVN-u został w głównej mierze oparty na dokumentach wytworzonych przez SB.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl