fot. PAP/EPA

Środowiska katolickie podejmują szereg inicjatyw w obronie św. Jana Pawła II

Duchowni oraz świeccy nie ustają w obronie św. Jana Pawła II. Świadczy o tym m.in. szereg inicjatyw podejmowanych każdej doby. Szczególnym dniem upamiętnienia oraz zdecydowanego sprzeciwu wobec ataku na osobę Papieża będzie 2 kwietnia – dzień jego śmierci.

Nie milkną echa po bezpardonowym ataku środowisk liberalno-lewicowych na osobę Ojca Świętego Jana Pawła II. Od samego początku tej zmanipulowanej nagonki Polskiego Papieża bronią jego rodacy. „Ty nas obudziłeś, my Cię obronimy!” – baner z takim hasłem i wizerunkiem św. Jana Pawła II zawisł w piątek na budynku Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”

– Jan Paweł II chronił nas. Dzisiaj my będziemy chronić jego dobrego imienia. To jest nasz obowiązek. I z tego obowiązku „Solidarność” oczywiście się wywiąże – mówił rzecznik „Solidarności”, Marek Lewandowski.

Transparent pojawił się także na elewacji Bazyliki pw. św. Brygidy w Gdańsku.

– Dzisiaj, kiedy dokonuje się zamach na jego dobre imię, jesteśmy przy św. Janie Pawle II, naszym duchowym ojcu. To przecież wzorzec dla wielu Polaków. To ten, w którym pokładaliśmy nadzieję, że nas wesprze w chwilach zniewolenia, w chwilach cierpienia. Chcemy mocno stanąć w jego obronie – zapewnił jej proboszcz, ks. Ludwik Kowalski.

Szczególnym dniem pamięci i obrony św. Jana Pawła II będzie 2 kwietnia. To dzień śmierci Papieża Polaka. Wierni, jak co roku zgromadzą się wtedy pod słynnym oknem papieskim na ulicy Franciszkańskiej 3 w Krakowie.

– W tym roku w sposób szczególny chcemy się zgromadzić tutaj 2 kwietnia, ponieważ ten bezprecedensowy, nieuzasadniony i nieudokumentowany atak na osobę Karola Wojtyły, a później papieża Jana Pawła II, spowodował, że chcemy pokazać, że jesteśmy wdzięczni Janowi Pawłowi II. Pod takim właśnie hasłem – „Wdzięczni Janowi Pawłowi II” – o godz. 20.00 rozpocznie się tu czuwanie modlitewne – powiedział dyrektor Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej, ks. Łukasz Michalczewski.

Tego dnia ulicami polskich miast przejdzie także Biały Marsz dla Jana Pawła II. Swój udział w inicjatywie zadeklarowało wiele środowisk. W Warszawie na pewno nie zabraknie Męskiego Różańca – zapewnił jego członek, Artur Wolski.

– 2 kwietnia będziemy na Placu Piłsudskiego w Warszawie o godz. 11.00. Następnie będzie przejście na Plac Zamkowy, po czym o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w Archikatedrze Warszawskiej. (…) Najważniejsze jest to, byśmy byli tutaj w jak największej liczbie, aby podziękować św. Janowi Pawłowi II za jego dorobek, za jego spuściznę; za to, co nam zostawił; za to, jak nas ukształtował – wskazał Artur Wolski.

Obronę dobrego imienia św. Jana Pawła II, jego nauczania oraz wartości, jakimi Ojciec Święty kierował się w życiu, przekazując je dalej innym, deklarują również rycerze św. Jana Pawła II. „Ta obrona nas jednoczy” – podkreślił prowincjał polski rycerzy św. Jana Pawła II, Janusz Paczkowski.

– Jesteśmy zjednoczeni ze wszystkimi ruchami. Myślę, że to jeszcze bardziej nas zwiąże – modlitwa, łaska Boża i Jan Paweł II błogosławi – mówił Janusz Paczkowski.

Błogosławi i pomaga nam na co dzień – zaznaczył pan Mariusz ze Wspólnoty Mężczyźni św. Józefa.

– Potrzebujemy pomocy, ponieważ widzimy, jak zalewa nas fala kłamstwa, oszczerstw, jakichś niesprawdzonych teorii. To nas dotyka i zostawia w nas jakiś ślad – zaznaczył pan Mariusz.

Dzięki takim patronom, jak św. Jan Paweł II, dzięki jego wstawiennictwu, a także dzięki naszej postawie zwycięstwo takich wartości jak prawda staje się możliwe.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl