fot. PAP/EPA

Polska przystępuje do negocjacji cenowych z USA w sprawie zakupu 800 rakiet Hellfire

Na początku lipca ubiegłego roku wicepremier, minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak podpisał umowę na dostawę do polskiej armii 32. śmigłowców AW149 produkowanych w PZL Świdnik.

W sobotę szef resortu obrony narodowej przekazał informację o kolejnych zamówieniach, wzmacniających nasze bezpieczeństwo.

„Kongres USA wyraził zgodę na zakup przez Polskę 800 rakiet Hellfire, w które zostaną wyposażone polskie śmigłowce wsparcia AW149 oraz docelowo Apache. Przystępujemy do negocjacji cenowych” – poinformował wicepremier Mariusz Błaszczak.

Pierwsze śmigłowce produkowane w Świdniku trafią do 25. Brygady Kawalerii Powietrznej do końca 2023 r. Uzbrojone m.in. w pociski Hellfire będą transportować żołnierzy i wspierać ich z powietrza, posłużą także do operacji ewakuacyjnych i poszukiwawczych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl