Prawie 2,5 tys. skarg ws. reportażu TVN-u „Franciszkańska 3” szkalującego  św. Jana Pawła II

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło już blisko 2,5 tys. skarg na reportaż TVN-u „Franciszkańska 3” szkalujący św. Jana Pawła II. Szef Rady, Maciej Świrski, wcześniej informował, że niezwłocznie po emisji reportażu wszczął z urzędu postępowanie wyjaśniające. Wezwał stację do przesłania materiału. 

Po emisji reportażu, w obronie Papieża Polaka stanęły miliony osób. Sejm i wiele samorządów przyjęły uchwały, podkreślając m.in. ogromny wkład św. Jana Pawła II w budowanie polskiej tożsamości. Członek KRRiT , prof. Hanna Karp, mówi, że od dawna nie było tak dużego odzewu społecznego na emisję materiału w mediach.

– Jest wyjątkowa reakcja, ale trudno się dziwić, ponieważ materiał rzeczywiście poruszył całe społeczeństwo nie tylko w kraju, ale także poza granicami Polski. O ile mi wiadomo, skargi napływają również spoza kraju. Można domniemywać, że to jeszcze nie koniec reakcji. (…) W tej chwili Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjmuje skargi i sprawa jest w toku. Oczekujemy na moment, kiedy skargi nie będą wpływały w takiej ilości i myślę, że wkrótce należy spodziewać się rozstrzygnięć – zaznacza prof. Hanna Karp.

Prof. Hanna Karp dodaje, że reakcja społeczeństwa to ostrzeżenie dla innych podmiotów, które mogły planować przygotowanie podobnych materiałów.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl