Postepowanie wobec sędziego

Będzie postępowanie dyscyplinarne wobec jednego z sędziów, który zajmował się sprawami szefa Amber Gold. Wniosek złożył prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Wobec Marcina P. orzeczono 7 wyroków z czego trzy uległy zatarciu. A dotyczyły m.in. wyłudzeń kredytów i przywłaszczenia mienia.

Prowadzone jest także postępowanie wobec kuratora, który sprawował nadzór na Marcinem P.

Dariusz Barski, były zastępca prokuratora generalnego stwierdził, że jeżeli postanowiono wszcząć takie postępowanie, to najwyraźniej podczas kontroli musiało dość do poważnych uchybień.

„Można było zacząć wykonanie kary. Nie doszłoby do tych nieszczęść, z którymi dzisiaj się spotykam. Pytanie z jakich powodów te dane były nieprawdziwe. Chodziło o dane, że naprawił szkodę a tak naprawdę jej nie naprawił. Czy było to działanie zamierzone, czy zwykła nierzetelność kurator ? To będzie musiała ustalić prokuratura” – powiedział Dariusz Barski.

Tymczasem wobec Marcina P. prokurator zarządził dozór policji.

„Ta osoba powinna zgłosić się na jeden z komisariatów w Gdańsku, ten komisariat jest oczywiście wymieniony w tym postanowieniu i tam razem z policjantem dyżurnym ustali w które dni ma stawiać się do jednostki policji. Zgodnie z tym postanowieniem są to dwa dni. Póki co ta osoba nie zgłosiła się na komisariat. Cały czas czekamy, żeby dopełnić tych formalności” – podkreśla podkomisarz Maciej Stęplewski z biura prasowego komendy Wojewódzkiej policji w Gdańsku.

Sprawa Amber Gold będzie przedmiotem dzisiejszego programu interwencyjnego w TV Trwam „Po Stronie Prawdy”. Początek transmisji z Gdańska sprzed siedziby głównej Amber Gold o godz. 17.00.

 

Wypowiedź Dariusza Barskiego:


Pobierz Pobierz

Wypowiedź Macieja Stęplewskiego:


Pobierz Pobierz

drukuj