Nowe wątki w sprawie Amber Gold

Rzecznik dyscyplinarny Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku wszczął kolejne postępowania wyjaśniające dotyczące działań prokuratorów zajmujących się sprawami związanymi z działalnością Amber Gold i jej prezesa Marcina P.

 

Obecnie takie postępowania toczą się wobec sześciu osób m.in. prokuratora z Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz, która zajmowała się działalnością Amber Gold od 2009 r.

 

Osobne dotyczy śledczego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, który sprawował nadzór nad postępowaniami Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz.

 

„Trzeci wątek dotyczy prokuratorów. Dokładnie postępowania na etapie przygotowawczego na etapie sądowym. Postępowania sądowego. W tym wypadku chodzi o dwóch prokuratorów, którzy wyrazili zgodę na sformułowanie wniosków w trybie art. 335 Kodeksu Postępowania Karnego.  Sprawa dotyczy dobrowolnego poddania się karze w stosunku do oskarżonego Marcina P. Postępowanie dotyczy prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Kwidzyniu i prokuratora z Prokuratury Gdańsk” powiedziała prokurator Barbara Sworobowicz z Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.   

Wypowiedź Barbary Swoborowicz:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl