(fot. P.K)

NSZZ Solidarność na marszu „Obudź się Polsko”

NSZZ Solidarność popiera marsz „Obudź się Polsko”, który odbędzie się 29 września w Warszawie. Będzie to trzeci ogólnopolski marsz w obronie Tv Trwam.

 

 

W przyjętym stanowisku oprócz wyrazów poparcia dla protestu Solidarność apeluje do członków związku o udział w nim.

 

„Solidarność postanowiła udzielić wsparcia marszowi „Obudź się Polsko”, jednocześnie zwracając się z apelem do wszystkich członków, sympatyków i  struktur związku o udział i otwarcie tego protestu. To wsparcie będzie wyglądało w ten sposób, że poszczególne regiony, struktury będą brały w nim udział według swoich możliwości i swoich chęci” – powiedział Marek Lewandowski.

 

Ze względu na wsparcie Radia Maryja i TV Trwam w sprawach dotyczących ochrony praw pracowniczych udział przedstawicieli Solidarności w marszu to naturalna sprawa – dodaje Maria Ochman, przewodnicząca Krajowej Sekcji Służby Zdrowia NSZZ Solidarność.

 

„Myślę, że o przystąpieniu do marszu będziemy rozmawiali. Zdajemy sobie sprawę, jako działacze Solidarności ale również jako członkowie Solidarności, że Radio Maryja i Telewizja Trwam są jedynymi mediami, które zawsze pozostały wierne sprawom ludzi. Zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie, zrozumienie, pomoc i to jest absolutnie naturalna sprawa, że tak jak wielokrotnie dawaliśmy wyraz przywiązaniu tak teraz związkowców Solidarności nie może zabraknąć” – dodaje Maria Ochman.

 

Tymczasem trwa akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT przeciwko dyskryminacji TV Trwam. W siedzibie Radia Maryja podliczono już 2 mln 348 tys. 579 podpisów.

 

Organizowane są także marsze w obronie katolickiego nadawcy. Najbliższy odbędzie w niedzielę, 2 września w Dzierżoniowie w województwie dolnośląskim.   Dotychczas w Polsce i za granicą odbyło się ponad 100 takich manifestacji.

 

Wypowiedź Marka Lewandowskiego:

Audio MP3
Pobierz

 

Wypowiedź Marii Ochman:

Audio MP3
Pobierz

 

RIRM

drukuj