(fot. PAP)

Posłowie przesłuchają kolejnych członków KRRiT

Sejmowa Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej przesłucha dziś dwóch kolejnych członków KRRiT. Przed komisją mają się stawić Krzysztof Luft i Sławomir Rogowski.

Przesłuchania odbywają się w ramach rozpatrywania wstępnego wniosku o postawienie członków KRRiT przed Trybunałem Stanu za łamanie prawa podczas konkursu na miejsce na pierwszym multipleksie cyfrowym.

21 lutego komisja przesłuchiwała przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka oraz jego zastępcę Witolda Grabosia.

– Niestety te przesłuchania są podobne do tych, które miały miejsce wcześniej – czy to na komisji kontroli państwowej, cyfryzacji, czy kultury i środków przekazu. Mamy dość dużą butę członków KRRiT, często mijamy się z faktami, nie odpowiadamy na bardzo proste pytania. To postępowania się toczy. Po wstępnym przesłuchaniu członków KRRiT – będziemy słuchać wypowiedzi kolejnych świadków. Jestem przekonany, że zachowanie członków Krajowej Rady, analiza dokumentów które mogłem przeanalizować pokazują, że KRRiT nie ma czystych rąk w tej sprawie – powiedział poseł Arkadiusz Mularczyk, członek Sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej.

RIRM

Czytaj podobne:

drukuj