Posłowie PO i Nowoczesnej chcą odwołać marszałka Sejmu

Posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej zapowiedzieli złożenie wniosku o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Powodem jest odrzucenie przez niego wniosku PO ws. informacji o konsekwencji nałożenia na Polskę kar w związku z art 7 traktatu o Unii Europejskiej.

W ocenie posła PO Sławomira Neumanna, marszałek Marek Kuchciński i premier Mateusz  Morawiecki przestraszyli się tematu informacji bieżącej. Szefowa Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer twierdzi, że oddalając wniosek PO, marszałek Marek Kuchciński przekroczył kolejną granicę.

Senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski akcentuje, że wniosek jest elementem gry politycznej.

– Wniosek jest stricte polityczny. Nie ma szans, ponieważ wiadomo, że większość będzie głosowała za odrzuceniem tego wniosku. Jest to kolejny element gry politycznej, która dzieje się między obozem rządzącym, a opozycją totalną w parlamencie. Tak należy na tę sprawę patrzyć – mówi sen. Jan Maria Jackowski.

W ubiegłym tygodniu Sejm odrzucił wnioski PO o wotum nieufności wobec wicepremier, szefowej Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beaty Szydło oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl