fot. twitter.com/MarekKuchcinski

Posłowie PO i Nowoczesnej chcą odwołać marszałka Sejmu

Posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej zapowiedzieli złożenie wniosku o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Powodem jest odrzucenie przez niego wniosku PO ws. informacji o konsekwencji nałożenia na Polskę kar w związku z art 7 traktatu o Unii Europejskiej.

W ocenie posła PO Sławomira Neumanna, marszałek Marek Kuchciński i premier Mateusz  Morawiecki przestraszyli się tematu informacji bieżącej. Szefowa Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer twierdzi, że oddalając wniosek PO, marszałek Marek Kuchciński przekroczył kolejną granicę.

Senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski akcentuje, że wniosek jest elementem gry politycznej.

– Wniosek jest stricte polityczny. Nie ma szans, ponieważ wiadomo, że większość będzie głosowała za odrzuceniem tego wniosku. Jest to kolejny element gry politycznej, która dzieje się między obozem rządzącym, a opozycją totalną w parlamencie. Tak należy na tę sprawę patrzyć – mówi sen. Jan Maria Jackowski.

W ubiegłym tygodniu Sejm odrzucił wnioski PO o wotum nieufności wobec wicepremier, szefowej Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beaty Szydło oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej.

RIRM

drukuj